Ubytování, doprava a nákupy

Ubytování

Asi nejstylovějším hotelem je Hotel Emiliano na ulici Oscar Freire, který nabídne minimalistický luxus s orchidejovou zahradou ve vstupní hale, ale i střešní bazén. Za podobně výjimečné hotely jsou považovány i Bourbon Convention Ibirapuera nebo H3 Hotel Paulista, které kromě luxusního vybavení nabízí i dobře vybavenou posilovnu a saunu.

Chcete-li skromnější ubytování, pak zkuste Golden Tulip, který disponuje výhodnějšími cenami, ale přesto získáte čisté, moderní pokoje a přijatelné vybavení. Další doporučované hotely jsou níže.

Ubytování Sao PauloDoprava

Cestovat po Sao Paulu není tak obtížné. Existuje zde poměrně rozsáhlá síť místní hromadné dopravy. Navíc kromě italské Neapole je Sao Paulo druhým městem, které provozuje nezávislý trolejbusový systém. Nejoblíbenějším prostředkem však je patrně metro, protože je to zkrátka nejjednodušší a nejrychlejší způsob cestování po městě. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že zorientovat se v pěti barvách, které označují jednotlivé trasy, není o nic složitější než se zorientovat v pražském metru. Bohužel ne všechny části města jsou takto snadno dostupné, proto mnohdy nezbývá, než se vydat za svým cílem pěšky nebo si vzít taxi. Tady ovšem budete muset sáhnout hlouběji do peněženky. Navíc musíte být pořád ve střehu, protože nejeden taxikář se nás tu pokusil napálit. Kdo se radějí spoléhá sám na sebe, ten si může vypůjčit vůz, ale dobře bych to zvážila, je to asi spíš volba pro dobrodružnější povahy.

Nakupování

Asi žádná žena neodolá tomu, navštívit na svých cestách i nějaký ten místní obchod. Sao Paulo pochopitelně nabízí spoustu nákupních možností v mnoha obchodních centrech, buticích i trzích. V podstatě se říká, že pokud něco neseženete v Sao Paulu, neseženete to nikde jinde v Brazílii. Menší, luxusní obchody jsou lokalizovány do centra města, zejména do oblasti Jardins. Jde především o proslulé ulice Rua Oscar Freire, Rua Augusta či Rua Haddock Lobo, kde jsou zastoupeny snad všechny mezinárodní značky i prominentní brazilské značky, jako Maria Bonita, Rosa Cha či Guarana Brasil.

Mezi oblíbená nákupní středisla pak patří Nákupní centrum Morumbi, Patio Paulista či Patio Higienopolis. Za návštěvu stojí i Daslu, dekadentní útočiště pro luxusní obchody Sao Paulo. Velmi zajímavé je také nákupní centrum Galeria do Rock, které zahrnuje více než 400 obchodů, orientovaných na hudbu, ať již rockovou nebo i jiné hudební styly. A nejde pouze o prodej CD či DVD, ale také nejrůznější plakáty či podobně zaměřená móda. Je známo, že tento obchod navštívili i světoznámí hudebníci, jako Kurt Cobain či Bruce Dickinson.

Zkrátka možností koupit si něco na památku nebo pořídit dárek pro své blízké je spousta, jen je nutné vzít v potaz, že většina obchodů je během pracovního týdne otevřena od 9 do 18 hodin, v sobotu pouze do 13 hodin a v neděli jsou obchody zcela uzavřeny. Nákupní střediska pak jsou otevřena typicky déle, a to od 10  do 22 hodin, ale neděle je zavíracím dnem i zde.