Město i pro děti

Sao Paulo není zrovna místem, které je určeno pro rodinné výlety s dětmi. Nicméně přesto se i pro dětské návštěvníky najde něco zajímavého. Kromě zmíněné ZOO, která je pro děti doslova rájem, zabavíte své děti bezpochyby v zábavním parku Hopi Hari. Není sice přímo ve městě, nachází se asi 70 km odsud, ale stojí rozhodně za návštěvu. Obsahuje přes 40 atrakcí pro děti všech věkových kategorií, ale nudit se zde nebudou ani dospělí. Patří k největším zábavním parkům v Jižní Americe, Vybudován byl jako fiktivní země, včetně hlavního města a vlastních obyvatel. Rozdělen je do pěti oblastí, a to Kaminda Mundi, mistieri, Infantasia, Aribabiba a Wild West. Otevřen byl v roce 1999 a bývá označován za brazilskou verzi Disneylandu.

Další možností je pak návštěva Wet´n Wild Water parku. Je to ideální místo pro horké dny. K dispozici je celá řada vodních atrakcí, jako jsou vodní paprsky, vodopády a tobogány, divoká řeka, velké bazény, ale i prostory pro malé děti.

Vzít děti můžete také do Aquario de Sao Paulo, což je největší akvárium nejen v Brazílii, ale v celé Jižní Americe. Umístěno je zde téměř 300 druhů ryb amazonských a oceánských vodních ryb, ale také kromě mořských tvorů i plazy, ptáky či savce, celkem v množství asi 3000 zvířat.