Historie města


Sao Paulo bylo založeno v roce 1554 jezuitskými kněžími a své jméno získalo po svatém Pavlu z Tarsu. Z dnešního pohledu je téměř neuvěřitelné, že zde po stovky let stála pouze chudobná vesnice. Až v době hledačů zlata a drahokamů došlo k velkému rozmachu a posléze vzniku města. Dnes zde žije přes 12 milionů obyvatel, a je to poměrně bohatá a různorodá směs národností, včetně arabské, italské či japonské komunity. Kromě toho je i sídlem jedné z největších židovských komunit na světě. Ovšem málokdo ví, že prvním evropským osadníkem v této oblasti byl Joao Ramalho, portugalský námořník, který zde poblíž ztroskotal a byl údajně prvním, kdo toto místo prozkoumal.

V polovině osmnáctého století se v Brazílii objevila káva a o sto let později se stala klíčovým odvětvím zdejší ekonomiky. Právě Sao Paulo se stalo centrem obchodu s kávou v 19. století  a skvělou kávu si zde můžete dát i dnes, na výběr je množství kaváren. Kupříkladu moderní kavárna Chez Astro Café, kde si k lahodné kávě můžete dát skvělé pečivo a popíjet ji při čtení nejrůznějších publikací, věnovaných umění, architektuře a módě. Naprosto autentickou kávu pak nabízí Beluga Café v rezidenční čtvrti Vila Buarque a doporučit můžu vřele Coffee Lab, kde vyhlášená baristka Isabela Raposeiras povyšuje brazilskou kávu na vyšší senzorický zážitek.

Existuje tedy nespočet logických důvodů, proč se sem sjíždí tisíce turistů z celého světa. Přivítá je zde množství hotelů a ubytovacích zařízení na vysoké úrovni, nespočet vynikajících restaurací, kaváren a barů a kromě toho i řada kulturních, sportovních či zážitkových aktivit.