Multikulturalismus

Sao Paulo je multikulturní město

Sao Paulo je multikulturní a multietnické město. Pro mnohé bude překvapivé, že zde žije poměrně velká asijská komunita. Část města byla osídlena v první polovině 20. století japonskými přistěhovalci, kteří sem byli přivezeni, aby pracovali na místních kávových plantážích. Velká část asijských restaurací, obchodů či řemeslných krámků se nachází v hustě obydlené čtvrti Liberdade. Místní náměstí Praca da Liberdade je o víkendech sídlem trhu, který se právě díky množství asijských potravin, uměleckých děl a řemeslných výrobků nazývá Feira Oreintal da Liberdade. Mezi nejoblíbenější ulice této čtvrti bezpochyby patří červenými japonskými lampami lemovaná Rua Galvao Bueno, nad níž se rozkládá obrovský devítimetrový červený japonský Torii, označující vstup do ulice a sloužící jako jakýsi pozdrav návštěvníkům.

Díky četné asijské komunitě byl v Sao Paulo vybudován také v 90. letech 20. století buddhistický chrám Templo Busshinji, nacházející se v Rua Sao Joaquim, který je návštěvníkům i turistům přístupný a kdokoliv se může zúčastnit místních obřadů.

Sao Paulo je městem, které se neustále posouvá kupředu, mění se a vyvíjí. Nemine ho žádný z nových trendů, ať již jde o architekturu, umění či technické vychytávky. Může sice na první pohled působit poněkud chaoticky, ale v momentě, kdy tento bzučící úl poznáte trošku více, určitě se do něj zamilujete. Sao Paulo je městem, které žije a tepe 24 hodin denně a drží stejný rytmus, jako nejmódnější místa světa.