Okuste noční život po brazilsku

Sao Paulo není typickým městem, které by bylo založeno na cestovním ruchu. Ale jsme v Brazílii! To znamená, že nelze opomenout noční život, slavný a trochu bláznivý Sao Paulo NightLife. Latinská Amerika a Brazílie obzvláště jsou díky své kultuře synonymem zábavy, nočního života, hříchu a permanentních oslav. Nelze to pochopitelně brát doslova, ale jak se říká, na každém šprochu….

Klid a ticho v centru města rozhodně nehledejte. Snad na každém kroku narazíte na nějaký bar, klub či tanec.

Mezi nejznámější bary patří asi Astor, který propojuje mladší i starší ročníky a všichni se zde cítí neskutečně svobodně. Je to místo, kde to žije a tak jsme sem na chvíli zašli. Mimo jiné zde totiž dělkají skvělé steaky a nemohli jsme neochutnat místní čepované pivo. V přízemí se pak nachází bar v retro stylu, kde už prostě musíte vyzkoušet některý z úžasných koktejlů.

Specifickou záležitostí je také bar Exquisito!, který nás přímo omráčil svou barevností. Obrovské nástěnné malby, barevné plakáty a dekorace všude kolem, to prostě rozproudí krev každému. K tomu skvělé chilli con carne  nebo latinskoamerické speciality, doutník a místní drinky…vydržíte tu dlouho, tomu věřte.

A do třetice, bar Sao Paulo Numero. To je skoro umělecké dílo, hlavně díky nepřehlédnutelným interiérům od Isay Weingelda. Do baru nás přivedl zrcadlový chodník, uvnitř jsme si pak připadali spíše jako v nějaké jeskyni či chrámu. Někdo může mít trošku schizofrenní pocit, protože úzkou a nízkou chodbičkou se najednou dostane do nečekaného prostoru. Dalším rozporem je pak hlavní hala, která překvapivě připomíná spíše staroanglický džentlmenský klub, a to i svým vybavením. Naopak suterén je pravým opakem – opět jsou zde nízké stropy a všude barvy, plakáty, zkrátka zpátky do Brazílie. A zkuste si zde dát mojito…určitě neprohloupíte.

Unikátní atrakcí je také bar Brahma, provozující živou brazilskou hudbu, zejména sambu, ale i rock či jazz. Bar byl otevřen již ve 40. letech 20. století.

Noční život začíná typicky o půlnoci. Ideálním místem pro seznámení se s ním je Bixiga, neboli Malá Itálie. Je to vlastně staré centrum Sao Paula, někdy nazývané také jako Bela Vista. Je to místo, kde se usadila řada španělských, portugalský, italských, ale i německých či anglických přistěhovalců. Nachází se zde i kostel Paroquia Nossa Senhora Achiropita, založený právě italskými přistěhovalci.

Ve dne je to seriozní čtvrť s řadou obchodních kanceláří, ale v noci zde může být i trošku nebezpečno. Ovšem klubů, barů, tanečních podniků a restaurací je zde bezpočet. Bela Vista je také domovem nejstarší a nejoblíbenější školy samby v Sao Paulo, Vai-Vai Samba.

Možná bezpečnější lokalitou jsou Jardins, kde se nachází poměrně vysoká koncentrace gay barů. Nicméně vzhledem k blízkosti hotelů Hilton či Caesar Park Hotel je toto místo poměrně oblíbené a je to poměrně vyhledávaná turistická destinace. Koneckonců nabízí nejlepší restaurace, obchody, kavárny a hotely a také je tato část méně chaotická než zbytek města. Ovšem problém je, a to hlavně v noci, že Jardins není spojena se zbytkem města metrem, takže pokud sem zavítáte z jiné čtvrti, budete mít v noci problém dostat se bezpečně a pohodlně domů.

Asi za nejbezepečnější část pak můžeme označit Faria de Lima Avenue. Skvělou zábavu však lze nalézt i ve čtvti Pinheros a bohémské čtvrti Vila Madalena. Typickým příkladem je Bar Samba, kde kromě skvělých i trochu omamných nápojů a vynikajícího jídla to prostě žije hlavně tancem.


Vynechat však určitě nelze ulici Rua Augusta, která je domovem velkého počtu barů, hospod, nočních klubů, Spritz klubů i restaurací. Rua Augusta je zajímavá i tím, že prakticky na jednom místě, na jejím počátku, lze spatřit ve stejný moment dvě tváře města – ulice nahoru a ulice dolů jsou jedna ukázkou bohatství a druhá chudoby.

Noční život je neodmyslitelně spojen také s tancem, konkrétně se sambou. Řada nočních klubů je zaměřena právě na tento tanec, takže si ho můžete během svého pobytu užít dosytosti.

Kdo má rád adrenalin, ten může navštívit i některé z místních kasin. Hazardní hry jsou zde velmi oblíbené, zejména poker. Není tedy nic zvláštního, pokud narazíte na nějaké hráčské doupě. Ovšem na druhou stranu se zde konají i živé pokerové akce, jako je Sao Paulo Festival.