Okuste noční život po brazilsku

Sao Paulo není typickým městem, které by bylo založeno na cestovním ruchu. Ale jsme v Brazílii! To znamená, že nelze opomenout noční život, slavný a trochu bláznivý Sao Paulo NightLife. Latinská Amerika a Brazílie obzvláště jsou díky své kultuře synonymem zábavy, nočního života, hříchu a permanentních oslav. Nelze to pochopitelně brát doslova, ale jak se říká, na každém šprochu….

Klid a ticho v centru města rozhodně nehledejte. Snad na každém kroku narazíte na nějaký bar, klub či tanec. Pokud chcete něco na hlad, podívejte se na stránku jídlo.

Mezi nejznámější bary patří asi Astor, který propojuje mladší i starší ročníky a všichni se zde cítí neskutečně svobodně. Je to místo, kde to žije a tak jsme sem na chvíli zašli. Mimo jiné zde totiž dělají skvělé steaky a nemohli jsme neochutnat místní čepované pivo. V přízemí se pak nachází bar v retro stylu, kde už prostě musíte vyzkoušet některý z úžasných koktejlů.

Specifickou záležitostí je také bar Exquisito!, který nás přímo omráčil svou barevností. Obrovské nástěnné malby, barevné plakáty a dekorace všude kolem, to prostě rozproudí krev každému. K tomu skvělé chilli con carne  nebo latinskoamerické speciality, doutník a místní drinky…vydržíte tu dlouho, tomu věřte.

A do třetice, bar Sao Paulo Numero. To je skoro umělecké dílo, hlavně díky nepřehlédnutelným interiérům od Isay Weingelda. Do baru nás přivedl zrcadlový chodník, uvnitř jsme si pak připadali spíše jako v nějaké jeskyni či chrámu. Někdo může mít trošku schizofrenní pocit, protože úzkou a nízkou chodbičkou se najednou dostane do nečekaného prostoru. Dalším rozporem je pak hlavní hala, která překvapivě připomíná spíše staroanglický džentlmenský klub, a to i svým vybavením. Naopak suterén je pravým opakem – opět jsou zde nízké stropy a všude barvy, plakáty, zkrátka zpátky do Brazílie. A zkuste si zde dát mojito… určitě neprohloupíte.

Unikátní atrakcí je také bar Brahma, provozující živou brazilskou hudbu, zejména sambu, ale i rock či jazz. Bar byl otevřen již ve 40. letech 20. století.

Noční život začíná typicky o půlnoci. Ideálním místem pro seznámení se s ním je Bixiga, neboli Malá Itálie. Je to vlastně staré centrum Sao Paula, někdy nazývané také jako Bela Vista. Je to místo, kde se usadila řada španělských, portugalský, italských, ale i německých či anglických přistěhovalců. Nachází se zde i kostel Paroquia Nossa Senhora Achiropita, založený právě italskými přistěhovalci.

Ve dne je to seriozní čtvrť s řadou obchodních kanceláří, ale v noci zde může být i trošku nebezpečno. Ovšem klubů, barů, tanečních podniků a restaurací je zde bezpočet. Bela Vista je také domovem nejstarší a nejoblíbenější školy samby v Sao Paulo, Vai-Vai Samba.

Možná bezpečnější lokalitou jsou Jardins, kde se nachází poměrně vysoká koncentrace gay barů. Nicméně vzhledem k blízkosti hotelů Hilton či Caesar Park Hotel je toto místo poměrně oblíbené a je to poměrně vyhledávaná turistická destinace. Koneckonců nabízí nejlepší restaurace, obchody, kavárny a hotely a také je tato část méně chaotická než zbytek města. Ovšem problém je, a to hlavně v noci, že Jardins není spojena se zbytkem města metrem, takže pokud sem zavítáte z jiné čtvrti, budete mít v noci problém dostat se bezpečně a pohodlně domů.

Asi za nejbezpečnější část pak můžeme označit Faria de Lima Avenue. Skvělou zábavu však lze nalézt i ve čtvrti Pinheros a bohémské čtvrti Vila Madalena. Typickým příkladem je Bar Samba, kde kromě skvělých i trochu omamných nápojů a vynikajícího jídla to prostě žije hlavně tancem.
Vynechat však určitě nelze ulici Rua Augusta, která je domovem velkého počtu barů, hospod, nočních klubů, Spritz klubů i restaurací. Rua Augusta je zajímavá i tím, že prakticky na jednom místě, na jejím počátku, lze spatřit ve stejný moment dvě tváře města – ulice nahoru a ulice dolů jsou jedna ukázkou bohatství a druhá chudoby.

Noční život je neodmyslitelně spojen také s tancem, konkrétně se sambou. Řada nočních klubů je zaměřena právě na tento tanec, takže si ho můžete během svého pobytu užít dosytosti.

Kdo má rád adrenalin, ten může navštívit i některé z místních kasin. Hazardní hry jsou zde velmi oblíbené, zejména poker. Není tedy nic zvláštního, pokud narazíte na nějaké hráčské doupě. Ovšem na druhou stranu se zde konají i živé pokerové akce, jako je Sao Paulo Festival.