Kdy a jak sem cestovat

Kdy a jak sem cestovat

Pokud si můžete vybrat, kdy se sem vydáte, budete muset trošku přemýšlet. Počasí zde není tropické ani subtropické. Takže kdo touží po vyšších teplotách a slunečných dnech, zkuste září – listopad nebo duben – červen. Pravé léto zde však je od ledna do března. To se zde určitě ohřejete. Nicméně Sao Paulo je proslulé svým variabilním počasím, takže jistotu slunečných dnů bez deště nemáte nikdy.

Do Sao Paulo je nejlepší cestovat letecky. Pokud letíte z jiné země než z Brazílie, což je pravděpodobné, přistanete na mezinárodním letišti Sao Paulo-Guarulhos, které je cca 25 km od centra města. Z letiště je možné využít autobusovou dopravu nebo si vzít taxi. Není to pravda nejlevnější varianta, ale pokud se zde nevyznáte, je to pro začátek asi lepší varianta. Prostě si připravte asi 100 BRL a za chvíli jste v hotelu. V Sao Paulo je sice možné využít i konvenční taxi s cenou cca 4-5 BRL za km, ale na letišti je nenajdete, zde lze využít pouze luxusnější variantu s klimatizovanými vozy a uniformovanými řidiči, a také vyšší cenou.

Sao Paulo je rozhodně místem, které stojí za to navštívit. Nicméně je třeba opatrnosti, protože co se týká bezpečnosti, nemá Sao Paulo tu nejlepší pověst. Koneckonců při procházkách jsme potkávali často domy, obklopené vysokými stěnami či jinak zabezpečené. To samo o sobě už napovídá, jak to tady s bezpečím asi bude. Nejlepší je tedy se při hledání ubytování soustředit na 4* hotely, kde by jistota bezpečí měla být přece jen významně vyšší. A ještě jedna věc, ačkoliv Brazílie obecně není pro turisty nijak zvlášť drahou lokalitou, o Sao Paulo se to říci nedá.